Usługi

Skąd mam wiedzieć czy moje brwi potrzebują korekty modyfikatorem lub czy wymagają odświeżenia ?

Makijaż permanentny to długotrwałe rozwiązanie, natomiast brwi po makijażu podlegają naturalnemu procesowi blaknięcia czy odbarwień wraz z upływem czasu. Jest to spowodowane m.in tym, że makijaż permanentny to nie tatuaż - w przypadku tatuażu cząsteczka pigmentu znajduje się głębiej, czyli w skórze właściwej, natomiast w przypadku makijażu permanentnego pigment jest umiejscowiony na pograniczu naskórka i skóry właściwej.

Jak ocenić potrzebę odświeżenia i korekty?

1. Upłynął odpowiedni czas: W zależności od typu skóry, stylu życia oraz użytych pigmentów, makijaż permanentny brwi może wymagać odświeżenia po około 1-3 latach. Warto sprawdzić, czy minął ten czas od wykonania pierwotnej procedury. Na odbarwienia makijażu permanentego ma ogromny wpływ kontakt ze słońcem, a konkretnie promieniowanie UV. Absolutną koniecznością jest nakładanie codziennie kremu z wysokim SPF, w celu ochrony koloru brwi.

2. Zmiany w kolorze: Jeśli zauważysz, że brwi stały się zbyt jasne lub wyblakły do nieestetycznego koloru,  może to być znak, że potrzebna jest korekta. Najczęściej brwi stają się zauważalnie chłodniejsze i przybierają szarawy odcień.

Makijaż permanentny brwi może być fantastycznym rozwiązaniem, ale wymaga regularnej pielęgnacji i odświeżania, aby utrzymać piękny i naturalny efekt. Monitoruj swoje brwi i jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany w ich kolorze,  czy intensywności, umów się na konsultację w Marietta Makeup Studio.

 

Czy to normalne, że mój makijaż permanenty zmienił kolor? Brwi są znacznie chłodniejsze - co robić? 

Tak, jest to całkowicie normalne, że makijaż permanentny brwi może blaknąć lub zmieniać kolor po pewnym czasie. Pomimo nazwy "makijaż permanentny", kolory pigmentów używanych do tego zabiegu z czasem ulegają stopniowemu rozjaśnieniu i wychłodzeniu (lub wchodzą w odcienie lekko "łososiowe").

Czas blaknięcia może być różny u różnych osób i zależy od wielu czynników, takich jak:

  1. Typ skóry: Osoby z tłustą skórą mogą doświadczać szybszego blaknięcia i wychładzania się makijażu permanentnego, ponieważ olejność skóry może wpływać na rozpad pigmentu.

  2. Styl życia: Częste narażenie na promienie UV, korzystanie z solarium, stosowanie mocnych kosmetyków lub peelingu chemicznego na obszarze brwi może przyspieszyć blaknięcie oraz powodować odbarwienia..

  3. Indywidualne cechy organizmu: Często to, jak organizm danej osoby reaguje na pigmenty i proces gojenia, może wpłynąć na trwałość makijażu.

  4. Budowa pigmentów: Trwałe pigmenty mają często tendencję do wyszarzenia, wychłodzenia koloru, ponieważ z podstawowych kolorów składowych pigmentu- skóra najszybciej "wyrzuca" ciepłe domieszki. Makijaż, który jest zbyt chłodny należy odświeżyć poprzez "ocieplenie" odpowiednim modyfikatorem. Przed tendencję do wychładzania się pigmentów - wiele linergistek decyduje się na użycie nieco cieplejszych odcieni, by po wygojeniu brwi miały odpowiedni kolor.

Zazwyczaj po około 1-3 latach od wykonania makijażu permanentnego brwi, pigmenty mogą stopniowo blaknąć. W niektórych przypadkach może to być bardziej widoczne, a w innych mniej. Często wykonuje się tzw."odświeżenie" makijażu, aby przywrócić intensywność koloru i uzyskać pożądany efekt.

 

Kiedy wstrzymać się z robieniem korekty brwi ?

Odświeżanie makijażu permanentnego brwi jest ważnym etapem, aby utrzymać świeży wygląd brwi i długotrwały efekt. Jednak warto zachować ostrożność i wstrzymać się z korektą, dopóki skóra nie "wyrzuci" odpowiedniej ilości pigmentu. 

Główne powody, dla których warto poczekać na odświeżenie makijażu permanentnego brwi:

  1. Uniknięcie przepigmentowania skóry: Zbyt wcześnie wykonana korekta/ odświeżenie makijażu permanentnego może doprowadzić do przepigmentowania skóry, co oznacza, że obszar brwi jest zbyt intensywnie wypełniony cząsteczkami pigmentu, które jeszcze nie zdążyły wystarczająco zmniejszyć swojej objętości. Taki efekt może wyglądać nienaturalnie i nieestetycznie.

  2. Dostosowanie do naturalnego procesu blaknięcia: Makijaż permanentny z czasem podlega naturalnemu procesowi blaknięcia, gdy skóra "wchłania" część pigmentu. Warto dać skórze czas, aby sama wyeliminowała nadmiar pigmentu, a dopiero potem dokonać korekty makijażu. Niejednokrotnie lepiej jest odłożyć korektę w czasie, i uzupełniać intensywność brwi kosmetykami do makijażu. Ma to znaczenie, ponieważ musimy mieć na uwadze, iż będziemy makijaż odświeżać co kilka lat, przez (prawdopodobnie) dosyć długi okres czasu. W skrócie mówiąc - skórę mamy tylko jedną, zatem musimy pamiętać o jej procesie regeneracyjnym i go uszanować. Doświadczona linergistka odmówi przedwczesnego wykonania korekty, by niepotrzebnie nie obciążać skóry.

  3. Optymalna ilość cząsteczek pigmentu na skórze: Wstrzymanie się z odświeżeniem pozwala zachować odpowiednią gęstość cząsteczek pigmentu na skórze, dzięki czemu efekt będzie równomierny i naturalny.

Trwałość makijażu permanentnego brwi zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj pigmentu, technika wykonania, typ skóry, styl życia oraz odpowiednia pielęgnacja. Ważne jest, aby wybrać doświadczonego specjalistę oraz stosować się do zaleceń dotyczących pielęgnacji po zabiegu, aby osiągnąć najlepsze i najtrwalsze efekty.

Podsumowując, warto poczekać z odświeżeniem makijażu permanentnego brwi, aż skóra wyrzuci odpowiednią ilość pigmentu. Pozwoli to uniknąć przepigmentowania, utrzymać naturalny wygląd brwi oraz zapewnić optymalną ilość pigmentu na małym obszarze skóry. W przypadku wątpliwości warto umówić się na konsultację do Marietta Makeup Studio, aby ustalić odpowiedni czas na odświeżenie makijażu.

 

Dlaczego korekta makijażu permanentnego po innym salonie/innej linergistce kosztuje tyle samo co nowy zabieg, albo więcej ?

Chciałabym wyjaśnić, dlaczego korekta makijażu permanentnego brwi po innym linergiście/innym salonie jest traktowana jako nowy zabieg i jest związana pełną lub czasem dodatkową opłatą.

  1. Różne techniki pracy: Każdy linergista i salon może mieć swoje własne techniki. Przy korekcie muszę poznać Twoje brwi na nowo i dostosować je do wspólnej wizji na ich nowy, często lekko zmodyfikowany wygląd, aby uzyskać pożądany efekt. To wymaga dodatkowego czasu, wysiłku i najczęściej wykonania wielu dodatkowych czynności.

  2. Różne pigmenty: Zastosowanie różnych pigmentów przez innego linergistę może wpłynąć na wynik korekty. Muszę odpowiednio dobrać pigmenty, aby uzyskać harmonijny i trwały efekt, pasujący do Twojej urody.

  3. Korekcja kształtu: Naprawienie pracy innej osoby, szczególnie kształtu brwi, jest żmudne i pracochłonne. Wymaga precyzji, wiedzy i doświadczenia.

  4. Więcej czasu na konsultację i planowanie: Przed przystąpieniem do korekty, analizuję stan istniejącego makijażu permanentnego brwi i omawiam Twoje oczekiwania.

 

Jak mój rodzaj skóry może wpłynąć na częstotliwość korekt makijażu permanentnego ?

  1. Skóra tłusta:

    • Częstsze korekty: Skóra tłusta może powodować szybsze blaknięcie i wychładzanie odcienia pigmentu, ponieważ sebum może przyspieszać "rozpuszczanie" pigmentów, zwłaszcza w strefie T czyli m.in okolicach czoła
    •  Dla osób z tłustą skórą zaleca się regularne odświeżanie makijażu, aby utrzymać trwałość i intensywność koloru.
  2. Skóra sucha:

    • Rzadsze korekty: Skóra sucha może powodować wolniejsze blaknięcie pigmentu, dzięki czemu efekt makijażu może utrzymywać się dłużej.
    • Osoby z suchą skórą mogą wymagać rzadszych korekt, ale i tak warto monitorować stan brwi i odświeżać je w razie potrzeby.
  3. Wpływ wieku:

    • Starszy wiek: U osób w starszym wieku proces odnowy komórek może być wolniejszy, co może powodować dłuższą trwałość makijażu permanentnego.
    • Młodsze osoby - mogą potrzebować częstszych korekt makijażu brwi.
  4. Wpływ hormonów:

    • Hormony a pigmenty: Hormonalne zmiany, takie jak ciąża, menopauza czy terapia hormonalna, mogą wpływać na skórę i przyspieszać blaknięcie pigmentu.
    • W takich okresach zaleca się zwrócenie szczególnej uwagi na stan makijażu permanentnego i dostosowanie częstotliwości korekt ze specjalistką.
  5. Choroby autoimmunologiczne:

    • Nierównomierne zagojenie: Choroby autoimmunologiczne mogą wpływać na gojenie skóry, co może skutkować nierównomiernym blaknięciem pigmentu.
    • Osoby z chorobami autoimmunologicznymi mogą potrzebować częstszych korekt makijażu permanentnego w celu utrzymania równomiernego i trwałego efektu.

 

+48 791 556 034 kontakt@mariettastudio.pl